Tootegrupid

Swanson B-50 vitamiinide tasakaalustatud kompleks, 100 kapslit

Tootekood: SW057
Kaubamärk: SWANSON
Ühik: tk
Tarneaeg: 1-5 tööpäeva

Toetab veresoonkonna normaalset toimimist ja mentaalset tervist.

Koostises (1 kapslis / päevane kogus) vitamiinide segu:
B1 vitamiin (tiamiin) 50mg ehk 3,333%;

B2 (riboflaviin) 50mg ehk 2,941 %;
B3 (niatsiin)50mg / 250%;
B6 (pürodoksiin) 50 mg/ 2,500%;
B9 (foolhape) 0,4 mg /100 %;
B12 (kobalamiin) 0,05mg/833%;
B7 (biotiin) 0,05 mg/17%;
B5 (pantoteenhape ehk d-kaltsium pantotenaat) 50mg/500%;
B4 (koliinvesiniktartraat) 50 mg; 
B8 (inositool) 50mg;
PABA (P-aminobensoehape) 50mg. 

Kasutamine/annustamine: toidulisandina 1 (üks) kapsel päevas vähese veega.
Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust.
Ei ole mitmekesise toitumise asendaja, ei ole ravim.  

Vitamiini B1 ehk tiamiini, mida on vaja õige süsivesikute ainevahetuse tagamiseks.See toetab südant ja veresoonkonda, seedetrakti ja närvisüsteemi. 

Vitamiini B2 ehk riboflaviini, mis tagab kudedehapnikuvarustusening süsivesikute ja valkude õige ainevahetuse.Soodustab organismi kudedehapnikuvarustust ja uuenemist, mõjutab nägemist. 

Vitamiini B3 ehk niatsiini (nikotiinamiid), tuntud ka PP-vitamiini nime all, mis osaleb mitmete organismi oksüdeerimise protsesside jaoks tähtsate keemiliste ühendite moodustamisel.Soodustab süsivesikute ja rasvate ainevahetust.Vajalik närvisüsteemi normaalseks talitluseks ja naha tervisele.

Koliin ehk B4 vitamiin on bioaktiivne essentsiaalne biomolekul ja kuulub B- rühma vesilahustuvate vitamiinide hulka. On mikrotoitaine ning on mikrokogustes igapäevaselt vajalik valdava enamiku organismide pea kõikide füsioloogiliste protsesside toimiseks. 

Vitamiini B5ehk pantoteenhapet, mis osaleb rasvhapete, valkude ja muude ühendite sünteesiks vajaliku koensüümi A (CoA) moodustamisel.Tähtis naha ja juuste tervisele. 

Vitamiin B6 ehk püridoksiin osaleb peamiselt valkude ja rasvade ainevahetuses.See on hädavajalik kesknärvisüsteemi mediaatorite (serotoniini, dopamiini) sünteesiks, samuti osaleb see raua transportimises ja hemoglobiini moodustamises.Pürioksiin on vajalik närvisüsteemi normaalse talitluse tagamiseks, seedetrakti lihaste toonuse säilitamiseks, maksa normaalse talitlusening naha, silmade ja suuõõne tervise tagamiseks. 

Vitamiin B7 ehk biotiin, tuntud ka H-vitamiini nime all, on tähtis koensüüm, mis osaleb rasva ainevahetuses.Vajalik rasvhapete ja glükoosi energiaks muutmiseks, aminohapete ja valkude sünteesis ja vitamiinide B1 ja C omandamiseks.Organism vajab biotiini rakkude kasvamise tagamiseks.Sellel on oluline roll naha, juuste ja küünte tervise toetamises. 

Vitamiin B9 ehk foolhape (pteroüülmonoglutamiinhape) osaleb uute rakkude moodustamises ja aminohapete sünteesis.Soodustab ja reguleerib vereloome protsesse, soodustab kudede uuendamist.Foolhape osaleb punaste vereliblede tootmises ja reguleerib nende küpsemist. 

Vitamiin B12 ehk tsüanokobalamiin on vajalik punaste vereliblede tootmises,DNA sünteesis, närvisüsteemi talitluses, kasvu- ja regeneratsiooniprotsessides.Omab tähtsat rolli vereloomeprotsessis.Vitamiin B12 toetab maksa talitlust ja soodustab raua imendumist organismis.

PARAAMINOBENSOEHAPE (PABA)
PABA on vitamiin foolhappe ehitusüksus. Ta on hädavajalik soole mikrofloora foolhappe sünteesis (nii toodetakse organismi jaoks teatud kogus foolhapet). PABA on vajalik erütrotsüütide nomraalseks arenguks, naha ja juuste normaalseks pigmentatsiooniks (aktiveerib pigmentatsiooni keskset ensüümi türosinaasi). Tal on ka kaitseefekt UV-kiirguse suhtes (kasutatakse salvides)
PABA imendumist häirivad liigne alkohol ja kohv. Teda peaks kaustama koos foolhappe, C-vitamiini, B1,B2 ja B3 vitamiinidega, et metaboolseid protsesse süsteemselt mõjutada. 

Sarnased tooted
Tootekood: EL6100 ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
22,00 €
Tootekood: EL2601 ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
22,00 €

Parim enne: 01.12.2020

Tootekood: EL6110 ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
17,60 € (20%)
22,00 €
Tootekood: EL4130 ,   Laoseis: Laos ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
19,00 €
Tootekood: SLI5190 ,   Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
8,99 €