Tootegrupid
 

Taimsed steroolid kolesterooli normaliseerimiseks 120 kapslit

Tootekood: 4744584012016
Kaubamärk: MERAVITA
Ühik: tk
Laoseis: Tellimisel
Tarneaeg: 1-5 tööpäeva

Taimsed steroolid aitavad hoida normaalset kolesteroolitaset veres. Kõrge kolesteroolitase on südamereuma kujunemise riskifaktoriks. Kasulik toime avaldub vähemalt 1.5-3g steroolide tarbimisel päevas

Kolesterool on organismile nagu õli automootorile, mida on vaja vere ja toitainete sujuvaks liikumiseks. Kui õli on aga liiga paks, siis see ummistab ja tekitab liigset hõõrdejõudu. Samuti on see ka kolesterooliga, mis tuleks väljutada ja asendada. Taimsed steroolid vähendavad kolesterooli imendumist ja suurendavad halva kolesterooli väljutamist organismist, asendades selle keha sujuvaks tööks vajalike taimsete steroolidega.

Toidulisand on eriti sobilik kõrgenenud kolesterooli tasemega inimestele, kes soovivad seda normaliseerida looduslikul viisil.

Põhjamaa rahvaste kõrgem kolesterooli tase on osaliselt seotud pärilikkuse ja geneetilise baasiga. Varasemal ajal, kui mugavusi oli vähem, tuli kõrge kolesterooli tase kasuks, et külmas kliimas vastu pidada. Eluviiside muutusest tingituna pole selline külmakaitse enam vajalik, mistõttu ei kasuta organism olemasolevat kolesterooli ära.
Tervisele ei olegi ohtlik mitte kolesterool, vaid selle kõrgenenud tase.

Taimsed steroolid on fütosteroolidel põhinev kolesteroolitaset mõjutav toidulisand, millel on südameveresoonkonna haigusi ennetav toime. Taimsed steroolid vähendavad kolesterooli imendumist ja suurendavad selle  väljutamist organismist. Fütosteroole leidub enamikes taimedes, eriti aga roheliste ja kollaste köögiviljade seemnetes. Parimateks allikateks on mais, soja, nisu, taimsed õlid, pähklid, seesami-, kõrvitsa- ja päevalilleseemned. Taimsed steroolid aitavad kaasa ka kaalu langetamisele ning mõjuvad hästi seedimisele.


Meravita kasutab HPMC (hüdroksüpropüülmetüültselluloos) kapsleid, mis on taimset päritolu ja ei sisalda sünteetilisi värv- ega lisaaineid. Kapslid on värvitud klorofülliga.

Toitumisalane teave Päevane kogus (4 kapslit) sisaldab % päevasest
võrdluskogusest (NRV)
täiskasvanule
Lipophytol®- P (männist eraldatud fütosterool) 1,76 g *
Koostisosad: Lipophytol®-P (männist eraldatud fütosterool), toiduvärvid (titaandioksiid, klorofülliini vasekompleksid), emulgaator hüdroksüpropüülmetüültselluloos.

 

* Päevane võrdluskogus (NRV) ei ole määratud.

KASUTAMiNE: 

Soovituslik päevane kogus on 4 kapslit. Kapslid võtta koos klaasi veega pärast sööki. 

Toode ei ole ette nähtud inimestele, kelle vere kolesteroolitase on normaalne. Kolesteroolitaset langetavaid ravimeid tarvitavad inimesed peaksid enne toote tarbimist pidama nõu arstiga. Toode ei pruugi olla sobiv rasedatele ja rinnaga toitvatele naistele ning alla viie aasta vanustele lastele. Raseduse korral pidage nõu oma arstiga.

Mitte kasutada toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku eluviisi!

Hoida kuivas, jahedas, lastele kättesaamatus kohas.